SUMRU KAYA MİMARLIK, 2008 YILINDA, MİMARİ – İÇ MİMARİ PROJE, UYGULAMA – UYGULAMA KONTROLÖRLÜĞÜ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VEREN BİR FİRMA OLARAK KURULMUŞTUR. SUMRU KAYA, 1997 YILINDA YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MIMARLIK BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİKTEN SONRA AYNI ÜNİVERSİTEDE YAPI YÜKSEK LİSANSINI TAMAMLAMIŞTIR. ÖNDE GELEN MİMARİ VE İÇ MİMARİ FİRMALARINDA GÖREV ALDIKTAN SONRA KENDİ FİRMASI İLE SEKTÖRDE YER ALMIŞTIR.

BUTİK BİR ANLAYIŞA SAHİP OLAN SUMRU KAYA, İÇ MİMARİ VE MİMARİ PROJE ÇALIŞMALARINI; YENİLİKÇİ, FONKSİYONEL OLDUĞU KADAR ETKİLEYİCİ, ZAMANSIZ VE YALIN OLARAK TANIMLAMAKTADIR. FİRMA, PROJELERİNE ÖZGÜN BİR DOKUNUŞ VE ÇAĞDAŞ BİR TASARIM VURGUSU EKLER.

TASARIMLARINDA İŞVERENLERİ İLE İŞBİRLİĞİNDE BULUNARAK; İŞVERENLERİNİN İSTEKLERİNİ, HAYALLERİNİ VE YAŞAM TARZLARINI YANSITAN ÇALIŞMALAR ORTAYA KOYAR.

MİMARİ TASARIM SÜRECİNDE, FONKSİYONEL ANLAYIŞ İÇİNDE, ZAMAN, BÜTÇE, AMAÇ VERİLERİNİ DENGEDE TUTARAK, ÇAĞDAŞ YAŞAMIN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERMEK İÇİN YÖNTEMLER VE STRATEJİLER ARAŞTIRARAK UYGULAR.

SUMRU KAYA MİMARLIK’IN, TECRÜBESİYLE ÖNE ÇIKTIĞI ALANLAR; KONUTLAR, SAĞLIK MERKEZLERİ - KLİNİKLER, OFİSLER VE MAĞAZALARDIR.